Kampeerweer in Europa in juli

In juli 2020–2024 was het het warmst in Alentejo (Portugal), met gemiddeld 33,9 °C overdag, en het koelst in Lofoten (Noorwegen) met 14,8 °C.

Het droogst was Alentejo (Portugal) met 0 regendagen, terwijl Fjordnoorwegen (Noorwegen) de meeste had: 21.

8 van de 46 regio's voldoen in juli aan onze regel voor goed kampeerweer, verdeeld over Portugal, Frankrijk, Italië, Kroatië, Slovenië en Spanje.

Alle regio's in juli

Gemiddelden voor juli 2020–2024. Groen gemarkeerde regio's voldoen aan onze regel voor goed kampeerweer: de gemiddelde maximumtemperatuur overdag ligt tussen 20 en 30 °C en het regent op hoogstens 6 dagen per maand. Daarna staan ze gesorteerd van warm naar koel.

RegioDag °CNacht °CRegendagenZon u/dag
Algarve · Portugalgoed kampeerweer29,918,8013,5
Côte d'Azur · Frankrijkgoed kampeerweer29,620,5114,2
Adriatische kust · Italiëgoed kampeerweer29,521413,7
Istrië · Kroatiëgoed kampeerweer2921,3613,3
Adriatische kust · Sloveniëgoed kampeerweer28,621,2513,3
Costa Brava · Spanjegoed kampeerweer28,321,6213,4
Atlantische kust · Frankrijkgoed kampeerweer26,217,1612,6
Zilverkust · Portugalgoed kampeerweer22,517,2112,9
Alentejo · Portugal33,917,8013,6
Zuid-Dalmatië · Kroatië32,922,6213,6
Noord-Portugal · Portugal32,618,5014
Provence · Frankrijk31,918,4214
Sicilië/Sardinië · Italië31,724,9313,8
Andalusië/Costa del Sol · Spanje31,523013,1
Pyreneeën* · Spanje31,116,4413,6
Amalfikust · Italië30,422,7213,9
Kvarner-baai · Kroatië30,421,9413,3
Noord-Dalmatië · Kroatië30,221,2313,6
Costa Blanca · Spanje30,123,4013,7
Toscane · Italië30,120,9214
Gardameer · Italië28,921,2813,4
Ljubljana/Karst · Slovenië28,315,9912,9
Wenen/Donau · Oostenrijk27,517,2712,4
Karinthië · Oostenrijk26,716,41112,5
Julische Alpen* · Slovenië25,715,91212,8
Franse Alpen* · Frankrijk25,514,9813,3
Soča-vallei* · Slovenië25,416,41512,9
Tirol* · Oostenrijk25,313,91612
Bodenmeer/Alpen · Duitsland24,6161512
Salzkammergut · Oostenrijk24141611,4
Limburg · Nederland22,613,81010,9
Öland · Zweden21,914,7813,5
Veluwe · Nederland21,613,51310,8
Gotland · Zweden21,514,3914,1
Bretagne · Frankrijk21,315,3711,7
Oostzeekust · Duitsland21,3151112,1
Zwarte Woud · Duitsland21,3131112,6
Zeeland · Nederland20,315,11211,4
Oslofjord · Noorwegen20,113,11212,5
Noordzeekust · Duitsland19,514,91411,6
Bohuslän · Zweden19,5141412,9
Höga Kusten · Zweden19,412,51213,6
Fjordnoorwegen* · Noorwegen19,412,5219,9
Sørlandet · Noorwegen19,312,41312,2
Waddenkust · Nederland19,115,51012
Lofoten* · Noorwegen14,810,41113,2

* Berg- of fjordgebied: het weermodel rekent met rastercellen tot ongeveer 30 km die ook de omliggende bergen omvatten, dus er kunnen meer regendagen zijn dan beneden in het dal.

Klimaatgegevens: ERA5 (Copernicus) via Open-Meteo, dagwaarden 2020–2024 voor één representatieve plaats per regio. Het weermodel toont meer dagen met lichte regen dan er werkelijk gemeten worden, daarom tellen we een regendag als een dag met minstens 2 mm in het model. Zo komt het aantal gemiddeld overeen met de dagen met minstens 1 mm gemeten neerslag bij 16 weerstations in Zweden, Duitsland, Nederland en Frankrijk (SMHI, DWD, KNMI en Météo-France). Zonuren zijn berekend uit de zonnestraling en kunnen iets hoger liggen dan stationswaarden.

Het klimaat laat zien wat je gemiddeld kunt verwachten. Voor een reis telt de weersverwachting voor jouw data — die zoekt SunChaser voor je op, tot 16 dagen vooruit.

Campings zoeken op de weersverwachting voor jouw data

Ook beschikbaar in:SvenskaEnglishDeutsch