Kampeerweer in Europa in december

In december 2020–2024 was het het warmst in Andalusië/Costa del Sol (Spanje), met gemiddeld 18,1 °C overdag, en het koelst in Höga Kusten (Zweden) met -1,2 °C.

Het droogst was Costa Blanca (Spanje) met 1 regendag, terwijl Sørlandet (Noorwegen) de meeste had: 17.

Geen van de 46 regio's voldoet in december aan onze regel voor goed kampeerweer: de gemiddelde maximumtemperatuur overdag ligt tussen 20 en 30 °C en het regent op hoogstens 6 dagen per maand.

Alle regio's in december

Gemiddelden voor december 2020–2024. Groen gemarkeerde regio's voldoen aan onze regel voor goed kampeerweer: de gemiddelde maximumtemperatuur overdag ligt tussen 20 en 30 °C en het regent op hoogstens 6 dagen per maand. Daarna staan ze gesorteerd van warm naar koel.

RegioDag °CNacht °CRegendagenZon u/dag
Andalusië/Costa del Sol · Spanje18,110,648,1
Algarve · Portugal17,511,177,6
Costa Blanca · Spanje17,410,518,1
Sicilië/Sardinië · Italië16,511,1107,4
Zilverkust · Portugal15,810,7116,9
Alentejo · Portugal157,676,7
Amalfikust · Italië14,59,2126,5
Costa Brava · Spanje14,37,867,4
Toscane · Italië13,66,8106,4
Noord-Portugal · Portugal13,56,8105,6
Côte d'Azur · Frankrijk13,45,366,9
Zuid-Dalmatië · Kroatië13,36,5135,5
Noord-Dalmatië · Kroatië12,46,2145,2
Atlantische kust · Frankrijk12,46,1144,9
Pyreneeën* · Spanje11,8186,6
Kvarner-baai · Kroatië11,56,1124,8
Bretagne · Frankrijk11,47,8144,1
Provence · Frankrijk11,32,976,6
Adriatische kust · Slovenië115,4114,9
Istrië · Kroatië10,95,3114,9
Adriatische kust · Italië10,64,885,3
Gardameer · Italië8,83,974,6
Zeeland · Nederland8,14,6142,8
Waddenkust · Nederland8,15142,8
Tirol* · Oostenrijk7,4-2,7135
Franse Alpen* · Frankrijk7,3-0,3145,2
Limburg · Nederland7,12,8132,6
Veluwe · Nederland6,92,5132,4
Soča-vallei* · Slovenië6,7-0,194,5
Salzkammergut · Oostenrijk5,8-1,9144,2
Julische Alpen* · Slovenië5,7-1,194,3
Ljubljana/Karst · Slovenië5,7-1,293,4
Noordzeekust · Duitsland5,62,5141,9
Wenen/Donau · Oostenrijk5,30,183,6
Bodenmeer/Alpen · Duitsland5-0,1134,1
Oostzeekust · Duitsland4,91,6111,9
Karinthië · Oostenrijk4,5-1,184,5
Öland · Zweden40,691,6
Zwarte Woud · Duitsland4-1,5143,7
Sørlandet · Noorwegen3,8-0,7171,8
Gotland · Zweden3,1-0,2101,6
Bohuslän · Zweden3-0,9122,2
Lofoten* · Noorwegen1,7-2,1150
Oslofjord · Noorwegen1,5-2,9132
Fjordnoorwegen* · Noorwegen1,5-3,6141,1
Höga Kusten · Zweden-1,2-6,7101,1

* Berg- of fjordgebied: het weermodel rekent met rastercellen tot ongeveer 30 km die ook de omliggende bergen omvatten, dus er kunnen meer regendagen zijn dan beneden in het dal.

Klimaatgegevens: ERA5 (Copernicus) via Open-Meteo, dagwaarden 2020–2024 voor één representatieve plaats per regio. Het weermodel toont meer dagen met lichte regen dan er werkelijk gemeten worden, daarom tellen we een regendag als een dag met minstens 2 mm in het model. Zo komt het aantal gemiddeld overeen met de dagen met minstens 1 mm gemeten neerslag bij 16 weerstations in Zweden, Duitsland, Nederland en Frankrijk (SMHI, DWD, KNMI en Météo-France). Zonuren zijn berekend uit de zonnestraling en kunnen iets hoger liggen dan stationswaarden.

Het klimaat laat zien wat je gemiddeld kunt verwachten. Voor een reis telt de weersverwachting voor jouw data — die zoekt SunChaser voor je op, tot 16 dagen vooruit.

Campings zoeken op de weersverwachting voor jouw data

Ook beschikbaar in:SvenskaEnglishDeutsch