Kampeerweer in Europa in april

In april 2020–2024 was het het warmst in Andalusië/Costa del Sol (Spanje), met gemiddeld 21,2 °C overdag, en het koelst in Lofoten (Noorwegen) met 3,5 °C.

Het droogst was Öland (Zweden) met 4 regendagen, terwijl Tirol (Oostenrijk) de meeste had: 14.

2 van de 46 regio's voldoen in april aan onze regel voor goed kampeerweer, verdeeld over Spanje en Portugal.

Alle regio's in april

Gemiddelden voor april 2020–2024. Groen gemarkeerde regio's voldoen aan onze regel voor goed kampeerweer: de gemiddelde maximumtemperatuur overdag ligt tussen 20 en 30 °C en het regent op hoogstens 6 dagen per maand. Daarna staan ze gesorteerd van warm naar koel.

RegioDag °CNacht °CRegendagenZon u/dag
Andalusië/Costa del Sol · Spanjegoed kampeerweer21,213,4510,9
Algarve · Portugalgoed kampeerweer20,912,9611,5
Alentejo · Portugal20,910,4710,7
Noord-Portugal · Portugal20,610710,6
Costa Blanca · Spanje19,112,8510,6
Sicilië/Sardinië · Italië18,812,6810,4
Provence · Frankrijk18,57,2610,8
Pyreneeën* · Spanje18,26810,2
Atlantische kust · Frankrijk18,29,199,7
Zuid-Dalmatië · Kroatië18,19,3911
Zilverkust · Portugal1812,31010,7
Côte d'Azur · Frankrijk17,69511,1
Toscane · Italië17,69611,1
Costa Brava · Spanje17,410,7710,3
Amalfikust · Italië17,410,3910,6
Gardameer · Italië17,28,4610,7
Adriatische kust · Italië16,78,4610,8
Noord-Dalmatië · Kroatië16,68,3810,7
Kvarner-baai · Kroatië16,59710,3
Istrië · Kroatië15,98,7710,6
Adriatische kust · Slovenië15,88,3610,7
Ljubljana/Karst · Slovenië15,63,169,6
Wenen/Donau · Oostenrijk15,15,279,5
Karinthië · Oostenrijk153,579,8
Bretagne · Frankrijk14,58,4710,2
Bodenmeer/Alpen · Duitsland14,24,9119,7
Julische Alpen* · Slovenië143,689,7
Limburg · Nederland13,84,7109,1
Franse Alpen* · Frankrijk13,83,7119,8
Soča-vallei* · Slovenië13,63,9119,6
Veluwe · Nederland13,34,389,6
Tirol* · Oostenrijk13,22,2149,7
Salzkammergut · Oostenrijk13,12148,7
Zeeland · Nederland12,36,3810,2
Oostzeekust · Duitsland114710,4
Zwarte Woud · Duitsland10,82,4109,6
Noordzeekust · Duitsland10,74,7810,2
Waddenkust · Nederland10,66,7810,3
Oslofjord · Noorwegen10,11,8510,5
Bohuslän · Zweden102,4711
Sørlandet · Noorwegen9,92,2810,4
Öland · Zweden9,52,7410,5
Gotland · Zweden9,21,8410,9
Fjordnoorwegen* · Noorwegen6,90,3138,1
Höga Kusten · Zweden5,9-1,8610,6
Lofoten* · Noorwegen3,5-0,1119,4

* Berg- of fjordgebied: het weermodel rekent met rastercellen tot ongeveer 30 km die ook de omliggende bergen omvatten, dus er kunnen meer regendagen zijn dan beneden in het dal.

Klimaatgegevens: ERA5 (Copernicus) via Open-Meteo, dagwaarden 2020–2024 voor één representatieve plaats per regio. Het weermodel toont meer dagen met lichte regen dan er werkelijk gemeten worden, daarom tellen we een regendag als een dag met minstens 2 mm in het model. Zo komt het aantal gemiddeld overeen met de dagen met minstens 1 mm gemeten neerslag bij 16 weerstations in Zweden, Duitsland, Nederland en Frankrijk (SMHI, DWD, KNMI en Météo-France). Zonuren zijn berekend uit de zonnestraling en kunnen iets hoger liggen dan stationswaarden.

Het klimaat laat zien wat je gemiddeld kunt verwachten. Voor een reis telt de weersverwachting voor jouw data — die zoekt SunChaser voor je op, tot 16 dagen vooruit.

Campings zoeken op de weersverwachting voor jouw data

Ook beschikbaar in:SvenskaEnglishDeutsch